>Gerçekte bugüne başka bir yazı planlıyordum, ancak izlediğim bloglardaki yeni gönderileri okurken fikrimi değiştirdim.

Aşağıdaki Fennec tilkisinin resmini görür görmez kendi yerimde de bu blog’dan bahsetmeden içimin rahat etmeyeceğini anladım. Güney Kore Everland Hayvanat bahçesinde geçtiğimiz eylül ayında dünyaya gelmiş bir Fennec tilkisi. Şu yavrunun lokumluğuna bakar mısınız?


Bu goril yavrusuna vurulmama ise yüz ifadesine bakmam yetti. Komik suratlı. Pek muzip olacağı şimdiden belli. Geçen aralıkta San Francisco hayvanat bahçesinde doğmuş. Hatta, San Francisco hayvanat bahçesi yeni yavru gorillerine bir isim koyma yarışması bile açmış. Yarışma tarihleri 12 şubat – 5 mart 2009 arası. Yani hala vakit var. Bu cici gorile siz de bir isim önermek istiyorsanız işte San Francisco hayvanat bahçesi‘nin internet sitesi.


Georgia Akvaryumunda geçen aralıkta doğan bu minicik, benekli vobbegong köpek balıklarının şekerliklerine bir bakın. Gri basma entarileri içerisinde şimdiden pek güzel ve ağırbaşlılar. Dünyanın en tembel köpek balıkları olup, her daim denizin dibinde serilip yatarak, avlarının kendilerine kadar gelmesini beklerlermiş. Oh ne hayat. Kıskanmadım desem yalan olur. Yine de büyüdüklerinde 3 metreye erişiyorlar. Yüzerken karşılaşmak istemediklerimden. Denizin dibinde beklediklerine göre tehlike yok demektir.


ZooBorn tüm dünya çapında bir çok hayvanat bahçesi ve akvaryumunda yeni doğanları, çekilmiş fotografları ile birlikte haber veren bir blog. Bazen videolara da rastlamak mümkün. Tüm gönderiler blog’un sol tarafında hem hayvanat bahçeleri ve akvaryumlar itibariyle hem de hayvan türleri itibariyle sınıflandırılmış. Hayvan severlere şiddetle tavsiye ederim.

Reklamlar