> Michael Jackson’ın yarım kalan son turne hazırlıklarını konu alan belgesel filme gitmeyi uzun zamandır planlıyorduk. Hatta çok fazla izdiham olacağını düşündüğümüzden, özellikle de Kiki yer bulamamaktan dolayı çok telaşlıydı, biletlerimizi cuma sabahından aldık. Bu sabah da 11’deki seans için 10.40’ta sinemadaydık.

Biz böyle izdiham olacağını düşünelim, salonda sadece 10 kişiydik. Zaten 3’ü biz.

Michael Jackson’ın dansçı seçiminden itibaren başlayan belgesel, teker teker tüm şarkıların ve dansların provalarını, konser sırasında gösterilecek olan videoların hazırlıklarını ve çekimlerini gösteriyor. Bir konser turnesi için bu kadar fazla emek ve çalışma saatinin harcanması, özellikle de Michael Jackson’ın ciddiyeti, mükemmeliyetçiliği, müzik ve dans bilgisi, sahne karizması, hızlı temposu beni hayran bıraktı. 50 yaşına rağmen, estetik ameliyatla bile olsa güzelliğiyle zarifliğine ek olarak dinamikliği ve sesinin hiç bozulmamış olması da beni şaşırtan noktalar. Pazar sabahı için oldukça iyi bir müzik ve dans ziyafeti çektik.

Michael Jackson’ın teknik ve artistik ekipleri, dansçıları, vokalleri ve dahası bu turne için tüm emekçileriyle olan ilişkileri mükemmel derecede ölçülü ve kibar. “God bless you” deyişini ağzından neredeyse hiç düşürmüyor. Belgesel, “artık herşey tamam, bir tek finali oturtmak kaldı, yarına görüşürüz” lafı üzerine bitiyor. Ve bildiğimiz gibi o yarın asla gelmiyor ve gelmeyecek.

Reklamlar