>Bu senenin ilk fulyaları. Sabahları uyandıktan sonra tek başına mis gibi kokan salonda oturup kitap okuyarak kahve içmek büyük zevk. İşe gittiğim zamanlarda en büyük keyfim yarım saat erken kalkmak ve hazırlandıktan sonra kahve eşliğinde servis saatini beklerken kitap okumaktı. Belki de yine kendimi yarım saat evvel kalkmaya kursam iyi olacak.

Yolculuktan döndüğümden bu yana üzerimde gezinen yorgunluğun ne olduğu ortaya çıktı. Nezle ve öksürük oluyormuşum. Dün sabah artık iyice burnum tıkalı kalktım. Evde doktor olması çok büyük avantaj. Mucize bir ilaç çıkmış. Yutar yutmaz burun hemen açılıveriyor. Sprey yerine hap. Çünkü deniz suyu spreyleri dahil burun içine sıkılan her türlü şeyden nefret ediyorum. Burundan toz çekenler nasıl yapıyorlar bu işi hiç düşünemiyorum. Aslına bakarsanız sigara içmek de benim için öyle. Sönen mumun çıkardığı dumandan bile rahatsız olan ben, bir soluk dolusu duman nasıl içe, akciğerlere kadar çekilir hala akıl sır erdirebilmiş değilim. Hadi sonradan alışıldı diyelim. İlk defası neden ve nasıl denenir onu da aklım almıyor. Zaten söylemiştim kıt’tır diye. Bu arada evdeki yeni labakım “Kıt” olmaya yüz tuttu. Bu sefer nedenler başka. Belki sonra anlatırım.

Neysem, dün akşama doğru iyice yorgunluk çöktü. Nefes alırken göğsümden hafiften hırıltı çıkmaya başladı. Gece yatarken doktor tüm itirazlarıma rağmen antibiyotik yutturdu. Geceyi yarı uykuda yarı uyanık geçirdim ama olsun bu sabah dip diri ve cap canlı ayrıca da keyfim yerinde kalktım. Tabii yorgunluğa rağmen güzel bir hafta sonu geçirmenin de parmağı yok değil bu işte.

Evde çalışmanın en büyük avantajlarından biri pazartesi sendromunun olmaması. Aslına bakarsanız her gün pazartesi sendromu. Ancak bu hafta sonu benim için felekten çalınmış gibiydi. Yemek dışında hiç iş yapmadım.

Geçen sene büyük çabalarla Kiki’ye alınmış Sony Ericsson telefon yine bozuldu. Zaten geçen senenin 6 ayını yenisiyle değiştirilecek diye beklemiştik. Yenisi geldi 6 ay sonra, hop o da bozuldu. Bu firmayı şiddetle kınıyorum. Bugün yine aldığım yere götüreceğim. Tamiri için bakalım bu sefer kaç ay bekleyeceğiz?

Şimdilerde artık elektronik/teknik/beyaz eşya seçerken başka bir kriterim var. En öncelikli kriter. Servisi çok iyi çalışıyor dedikleri markalardan uzak duruyorum. Çünkü satır aralarından artık şunu anlıyorum: bizim aletler acacip sıklıkla bozuluyorlar. Tasarım kelek. Ama servislerimiz mükemmel.

Reklamlar