İki senenin sonunda Kunegond elinden olmayan sebeplerden dolayı değişime uğradı. Ahlakı bozuldu. Qunegond oldu. Neden derseniz, aslında elinde olan sebeplerden dolayı.

Kunegond son zamanlarda işi iyice bir boş vermişliğe dökmüştü. Uzun süredir kafayı an’ı yaşamak, geleceği düşünmemek, hayattan keyif almak, olayları akışına bırakmak falan gibi felsefelere takıp, hem hedonizm hem kadercilik yönünde kaymalar gösteriyordu. Zaten tembel ve dengesiz olan karakteri, bir de bu felsefelerle beslenince işin içinden çıkılmaz oldu.

Cevizli Biber ise, bu işin tuzu kaymağı oldu. Her şeyi bir kenara bıraktı, varını yoğunu Cevizli Biber’e yatırdı. Mesajlarına bile bakamaz oldu. Edebiyat atölyeleri, okuma kulüpleri, film atölyeleri, vs… hiç birine gidemez, gerekli okumaları yapamaz, filmleri seyredemez, yazıları yazamaz oldu. Kimilerinde devamsızlığı hoş görüldü, dışardan bitirmesine izin verildi, kimilerindeyse hor görüldü, gruptan atıldı. Sadece, 2 senedir hiç sektirmeden devam ettiği ve bu gidişe bakılırsa daha uzunca bir müddet devam edeceği Murat Gülsoy’un atölyesine, artık arada sırada yazsa da, devam etti.

En ama en kötüsü, iki senedir emek verdiği, özenle tuttuğu, aldırmıyormuş gibi yapıp gizli gizli gurur duyduğu dijital günlüğü http://www.kunegond.com/ adresini, yıl dönümünde satın almayı unutunca ve posta kutusuna gelen tüm uyarı mesajlarını dağınıklıktan ve yoğunluktan okumayınca, dikkate almayınca kaybetmesi oldu. Uzun müddet kendine gelemedi. Eşinin dostunun yardımlarıyla sürdürülen iz sonucu kunegond adresinin San Diego’lu bir firma tarafından anında satın alındığını öğrendi. Geri almak istediğindeyse bir takım aracılar araya girdiler. 480+70 dolar +% üzerinden komisyon gibi başlayan açık arttırma fiyatları önüne çıktı. Hem de geri alabilme garantisini veremeden.

Bir müddet düşündükten sonra yeni adresinin, twitter’daki lakabıyla www.qunegond.com olmasına karar verdi. Şimdi eski yazılarını ve takipçilerini geri almaya çalışıyor. Ama nasıl olacak pek bilmiyor.

Ahlakının bozulmasına gelince, ismini satın alan şirkete çok kızdı. Hatta bol bol küfretti. Sonra K harfini Fransızcada özel bir anlamı olan Q (Kü) harfiyle değiştirdi. Hani bir yerde madem sahiplendiniz adresi, o zaman alın da hayrını görün der gibi…

Fotograf, bir topuz yapmak için gerekli olan firketeler… Bir firketenin nesi var, bir çok firketenin ağırlığı, baş ağrısı var. Conrad Oteli’nde gerçekleştirilen bir etkinlik sırasında çekilmiş. Geçen hafta.