>

 

1- Dün beş saat içerisinde yarım ekmek kokoreç, kıymalı kol böreği, kürt böreği, beş mandalina, iki muz, bir simit arası beyaz peynir, yarım tablet büyük bitter çikolata, patlıcan ızgara yedin. Yetmedi… aklın taze ekmek, petek balı ve tereyağ da kalarak gidip yattın ve giderek büyüyen karnında ur var zannediyorsun. Ne kadar naifsin.

2- Her yazdığın güzel olacak ya da her yazdığını beğeneceksin diye bir şey yok. Unutma mükemmel değilsin ama özgür ve mutlusun.

3- Her yazdığını paylaşmak zorunda değilsin. Hele bazı yazdıklarını saklamaya çalışman ne komik. Biliyorsun herkes kendisiyle meşgul.

4- İçini sıkan kitapları okumaktan vazgeç. Her yayınlananı okumak zorunda değilsin. Özgün beğeniler geliştirme hakkını kimse elinden alamaz. Silkelen ve kendine gel.

5- Bazı ortamlara girdin diye ciddi olmak zorunda değilsin. Bugüne kadar ne zaman ciddi oldun ki? Çoklu kişiliklere gebesin bilesin.

6- Yalnızlık saplantından vazgeç ve insan içine çık artık. Ne zaman eve kapansan ona buna sataşıp başını belaya soktun.

7- Bir baltaya sap olamadım düşüncesini en kısa zamanda uzaklaştır, çünkü kullanmak istediğin bir çok balta var.

8- Çorapları ütülemekten vazgeç, ayaklar kendi ütüsünü kendi yapar.

9- Aynada gözlerine bakmayı bırak artık. Nasıl olsa yeşil olmayacaklar.

10- İtiraf et, klasik müziği seviyorsun. İpod ile sadece rock, pop, metal, rap, folk, new age, techno, vs… dinlenir diye bir şey yok.

Reklamlar