Etiketler

, , , , ,

1-Photo on 17.03.2014 at 23.51 #2

Bugünlere gelene dek pek yazamadım ama… Başlıkta yapılandırdığım gibi karışık ve meşakkatli işler peşindeydim. Aşağıdaki ardı ardına dizili kelimeler, belli bir kilometreden sonra lüzum arz eden gerekli revizyonları icra yoluyla içselleştirmiş ben (Qune) kimliğinin üzerinde, takip edecek günlerdeki metinlerin içeriği bakımından bir ön damak tadı vermek amacıyla, analiz edilmiş belki de sentezlenmiş yakın tarihsel özet bir çıkarımdır.

Yazamayarak geçirdiğim bu süre zarfında detaylı olarak belirtirsem, Felsefe (Lost), Psikoloji (In Treatment), Sosyoloji (Orange is A New Black), Antropoloji (Bones), Siyaset (Breaking Bad), Sanat Tarihi (Merlin), Tarih (Vampire Diaries), Biyoloji (Spongebob), Genetik (Simpsons) ve Edebiyat (Californication) yoluyla, kendim ve çevre hakkında, gerek ayrı ayrı gerek bir bütün halinde ele alarak, elmayı kabuklu ve çekirdekleriyle yeme tarzında bir kavrayış geliştirmekle meşguldüm.

Şimdi bütün bu bilim ve sanat dallarında yeterince bilgi sahibi olup, doktora tezimi de mekansal darlık toplumlarında değişken kimlik meselleri (Banshee) üzerine verdikten sonra gönül rahatlığıyla yeniden, bu sefer daha sağlam bir çevre yapmaya (Friends ve/veya Big Bang Theory) girişebilecek kapasiteye ve becerilere sahip olduğumu hissediyorum. Anlaşılacağı yeniden doğmuş, küllerinden fırlayıp göğe ermiş Anka kuşu muhabbetiyle, hoyrat bir enerji içinde sanal yaşama hizmet sunmaya ahdettim. Bu ahdı eyleyebilirmiyim, işte bu konuda şüphelerim tabii ki biraz olacak, hali hazırda şu müzmin tembellik sorunsalıma pek bir çözüm bulabilmiş değilim. Araştırıyorum (imdb). Erişemiyorum. Babil kütüphanem (dizimag) elim bir siyaset sonucu enkaz durumuna getirildiği için biraz uzun sürebilir, fakat vazgeçmiş değilim. Bir gün ben de arılar, karıncalar ve benzeri minik ama çok çalışarak boyundan büyük yapıtlar veren canlılar statüsüne kavuşmayı tüm kalbimle hayal ediyorum.

Satırlarıma burada şimdilik son verirken, egitimime ve kavrayışıma emek sarfeden, yukarıda saydırdıklarımla birlikte saymayı unuttuğum tüm diğer bilim ve sanat dalları ve/veya alt dallarına da teşekkürlerimi bir borç bilirim.