Etiketler

, , , , ,

DSC_0696

Bugün fena halde yazmayasım, Mısır’dan bahsetmeyesim var. O zaman burada ne arıyorum? Onu da bilmiyorum. Sabahtan Biorezonans’a gittim. Ara sıra gidiyorum, enerji depoluyorum, iyi geliyor. Çıkışta eve döndüm çok acıkmıştım, bir arkadaşımla buluşmadan önce 2 dilim tost ekmeğini toasterda kızartıp üzerine zeytin ezmesi sürüp yedim. Yetmedi İpek Hanım Çiftliğinden ısmarladığım Manna ekmeği vardı, bir değişik bir şey tadı hoşuma gidiyor, ondan bir kaç dilim kestim, evde dün yaptığım Brüksel lahanası, soğan ve büyük kırmızı dolma biberden oluşan sebze kavurma vardı, gerçi şu bloga piramit gününün tamamını anlatayım diye dalıp azıcık yakmıştım, neyse ki karamel severim, ekmeğe katık ettim, yedim. Karnım hemen davul gibi şişti, 1 bardak suya 3 damla kimyon yağı damlattım içtim. 3-5 gündür bunu yapıyorum. Mısır’dan bahsetmeyeceğim demiştim ama dayanamadım, oralarda bir aroma terapi dükkanına gittik çeşitli yağlar aldık. 4 tane parfüm esansı, 2 tane tedavi edici. Bu kimyon yağı kilo vermeye yardımcıymış, diğeri Water cress yağı ama üzerine Rocket Oil yazdılar aynı dediler, her ne kadar afalladıysam da pek ses etmedim, zaten etsem ne olacak, iletişim azıcık iteklemeli, zorlamalı, yorgun düşürüyor, bünyeye yaramıyor, ara sıra 1 bardağa 3 damla olarak onu da kullanıyorum. Saçlara iyi geliyor, dökülmeleri durduruyormuş. Neyse karnımın davuluna pek faydası olmadı. Gluten Ease adında börek pizza eritici enzimlerim vardı, bir arkadaşım Amerika’dan getirmişti, saolsun, çok yaşasın, onlardan bir adet aldım. Alelacele duşa girdim, nasıl iyi geldi ben bile şaştım. Böyle gün ortasında ıslanmak hiç adetim değildir. Sonra çıktım Mado’da buluştuk, o da şahane oldu. Özlemişim. Ayrıca eritici enzimim de görevini yapmış karnımı kabul edilebilir düzeye indirmişti. O gazla bir açık çay ile yanında bir börek tabağı söyledim, börek tabağında 5 uzun sigara böreği ile 2 paçanga vardı, üzerine 1 dilim Maraş su böreği eklettim, aslında 1 dilim kıymalı kol böreği de söylemiştim ama kıymalısı yokmuş, zaten bir türlü yakalayamam o böreği, en sevdiklerim arasında pudra şekerli kürt böreğinden sonra ikinci sırada yer alır. Üzerine bir çay daha içtim. Saat 17 gibi evdeydim, hemen bir şişe Perrier’e saldırdım, kesmedi sonra yine İpek Hanım Çiftliğinden denemek üzere ısmarladığım 60 ml kadar çeşitli çimlerin sıkılmış yeşil suyu vardı onu içtim, kendimi şahane enerjik hissediyorum. Bütün mutfağı topladım, tavuk haşladım, çabuk olsun diye düdüklüye koymuştum, bütün kemikler erimiş dağılmış, biraz zor ayıklanacak. Bakalım.

Şimdi canım çok kitap okumak istiyor. Çay suyu koydum. Hibiscus yaprağı içeceğim. Çay bittikten sonra yaprağı da çiğneyip yutuyorum, çok hoşuma gidiyor, umarım yeniyordur. Yukarıdaki fotoğrafı Sharm’a gittiğimizde otelin önündeki mercanlarda çektim. Nasıl güzeller, rengarenkler.

Screen Shot 2018-01-06 at 23.17.33

Bu iki resim de Kadın Kıral Hatchepsut’un büstü. Hikayesi çok etkiledi. Onun yönetiminde kırallıkta barış hüküm sürmüş, bütün komşularla iyi geçinmişler, ekonomik refaha ulaşmışlar. Fakat sonradan üvey oğlu başa geçince kadının adını bir çok yerden sildirtmiş üzerine kendininkini yazdırtmış. Hatta başka bir tapınakta gelmiş geçmiş krallar listesinde adının yer almasını bile engellemiş. Kıskançlığa bakar mısınız. İnsanoğlu hiç bir yerde değişmiyor sanırım, ha Osmanlı hanedanlığı ha Antik Mısır, ha günümüz. Hep aynı dalavereler.

Screen Shot 2018-01-06 at 23.18.06